Мениджърите ежедневно балансират между посрещането на нуждите на своите подчинени

...
Мениджърите ежедневно балансират между посрещането на нуждите на своите подчинени
Коментари Харесай

Как да бъдеш добър мениджър: Основни принципи и съвети

Мениджърите всекидневно балансират сред посрещането на потребностите на своите подчинени и управлението на организацията. Те би трябвало да приоритизират голям брой задания, да позволяват спорове и да поддържат мотивацията на екипа си. Сред тези провокации главният въпрос остава:

как да бъдеш ефикасен водач и сполучлив управител по едно и също време?
Ролята на мениджъра е основна за ангажираността, продуктивността и удовлетворението на чиновниците.

Проучванията демонстрират, че 70% от ангажираността на служащите зависи от техния управител.
Много от тях показват, че той оказва по-голямо въздействие върху психологичното им здраве, в сравнение с доктор или терапевт. Затова умеенето да водите хората си по верния метод освен усъвършенства тяхното показване, само че и обезпечава стабилно развиване на екипа и компанията.

Десет правилото на сполучливия управител

1. Опознайте своя екип

Създаването на доверие и открита връзка е от решаващо значение. Разберете по какъв начин всеки член на екипа избира да работи, какви са неговите мощни страни и цели. Това ще ви помогне да разпределяте дилемите по-ефективно и да създадете среда, в която чиновниците се усещат ценени.

2. Анализирайте своя жанр на ръководство

Различните обстановки изискват еластичен метод. Докато властническият жанр е потребен в моменти на рецесия, делегативният е подобаващ за независими и опитни екипи. Оценете какъв управител сте и по кое време би трябвало да адаптирате метода си.

3. Провеждайте постоянни срещи

Ежемесечните или седмични срещи оказват помощ за поддържането на ангажираността и мотивацията. Те не би трябвало да са дълги, а целенасочени – за актуализиране на планове, разискване на провокации и даване на противоположна връзка.

4. Бъдете образец за екипа си

Думите ви би трябвало да подхождат на дейностите ви. Спазвайте периоди, бъдете точни, уважавайте сътрудниците си и демонстрирайте добра работна нравственос. Вашето държание основава стандартите, които другите ще следват.

5. Осигурете психическа сигурност

Когато чиновниците се усещат свободни да показват хрумвания и да вършат неточности без боязън от наказване, те работят по-продуктивно. Поддържайте среда, в която разнообразието и другите отзиви са ценени.

6. Поставяйте ясни упования и цели

Определете съответни и измерими цели, които да оказват помощ на екипа да остане фокусиран. Използвайте SMART модела (специфични, измерими, постижими, реалистични и лимитирани във времето цели), с цел да подобрите успеваемостта на дилемите.

7. Давайте градивна противоположна връзка

Редовното самопризнание и градивната рецензия стимулират чиновниците и ги предизвикват да се развиват. Избягвайте несъразмерния фокус върху грешките, а вместо това подчертавайте мощните страни и насочвайте към усъвършенствания.

8. Предоставяйте благоприятни условия за напредък

Развитието на чиновниците е основно за задържането им в компанията. Инвестирайте в обучителни стратегии и предлагайте благоприятни условия за развиване, които ще ги стимулират да останат и да се усъвършенстват.

9. Инвестирайте в личното си образование

Мениджърите също се нуждаят от образование, изключително по тематики като ръководство на напрежението и психологично здраве. Подобряването на вашите лидерски умения ще се отрази позитивно върху целия екип.

10. Грижете се за себе си

Стресът и прегарянето измежду мениджърите са постоянно срещани. Ако не поддържате личното си физическо и психическо здраве, няма да можете дейно да управлявате екипа си. Балансът сред работа и персонален живот е жизненоважен.

Основни качества на сполучливия управител

Емпатия

Състрадателният метод оказва помощ за създаване на доверие и ангажираност. Когато чиновниците се усещат разбрани, те са по-мотивирани и лоялни.

Позитивност

Фокусът върху решенията вместо проблемите и поддържането на градивна атмосфера в екипа усъвършенстват работната среда.

Добра връзка

Честната и открита връзка основава изясненост в екипа и предотвратява недоразумения.

Способност за акомодация

Светът на бизнеса се трансформира непрестанно, по тази причина сполучливите мениджъри би трябвало да бъдат гъвкави и отворени към нови подходи.

Да бъдеш добър управител не значи единствено да разпределяш задания, а да създадеш среда, в която хората работят с възторг и успеваемост. Влагането на старания в построяването на доверие, ясна връзка и непрекъснат напредък ще ви помогне да бъдете водач, който въодушевява и води своя екип към триумф.
Източник: moreto.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР