Мениджърът на Тотнъм - Жозе Моуриньо погледна философски на поражението

...

Резултатът от Мюнхен не е най-важното за Моуриньо

Мениджърът на Тотнъм - Жозе Моуриньо погледна метафизичен на провалянето с 1:3 от Байерн Мюнхен в Шампионската лига нощес. Срещата бе без значение за англичаните и наставникът бе дал отмора на част от играчите си, като Хари Кейн изобщо не бе в групата, а Хюн-Мин Сон влезе през второто полувреме. След мача португалецът съобщи, че е получил значима информация от него и крайният резултат не е най-важното.

“Това бе добър мач за мен. Не желая да споделям, че съм си направил заключения, тъй като това е прекомерно мощна дума, само че мога да кажа, че получих значима информация. Ще ви дам съответен образец, с цел да ме разберете. Днес научих доста за Хуан Фойт. Той не бе изиграл и една минута откогато аз съм тук, тъй че през днешния ден научих доста за него в тези 90 минути. Повече, в сравнение с в трите седмици тренировки. Не съм си правил заключения за него, само че получих значима информация. Бих предпочел да спечелим или да приключим наедно. Дори щях да съм по-доволен, в случай че Сон бе вкарал в края с цел да загубим с 2:3. Резултатът не бе значим, само че мачът бе значим по други аргументи. Не искахме да запишем неприятен резултат, който да хвърли сянка върху тима, само че аз научих много за доста от момчетата”, показа Моуриньо.