Сексуалният тормоз в Мексико кара жените да търсят превози с други жени
МЕКСИКО СИТИ (АП) — Когато водач от известно приложение за шерване на пътувания попита Нинфа Фуентес за телефонния й номер по време на пътешестване из Мексико Сити, тя замръзна. Но когато той неведнъж я притискаше по отношение на проектите й за Свети Валентин, прилив на смут заля тялото й.
Това, което трябваше да бъде безшумно пътешестване до у дома в края на работния ден преди три години, се трансформира в призрачен сън, който доста дами в Мексико претърпяват всекидневно: задържат дъха си, до момента в който схванат, че са се прибрали живи.
„ Чувствах се като че ли загивам “, сподели Фуентес, 48. Изследовател в региона на интернационалната стопанска система и оживяла от полово принуждение, тя не е употребила публичен превоз или услуги за образуване на транспорти от този момент.
Разговорът за стряскащи равнища на полов тормоз и принуждение, учредено на пола, се завърна тази седмица, откакто първата жена президент на Мексико, Клаудия Шейнбаум, беше снимана във видео по какъв начин е опипвана от пийнал мъж.
След случая Шейнбаум сподели,...
Прочетете целия текст »




