Майнц победи с 2:1 като гост Хофенхайм в ранния неделен

...

Майнц излъга Хофенхайм като гост

Майнц победи с 2:1 като посетител Хофенхайм в ранния неделен дуел от програмата на 26-ия кръг в Първа Бундеслига. Гостите поведоха в резултата още след единствено 30 секунди игра след попадение на дебютанта Роберт Глатцел, възползвал се от неточност на Крис Ричардс, който е преотстъпен от Байерн Мюнхен.

Ихлас Бебу изравни в 39-ата минута за намиращия се в средата на таблицата тим на Хофенхайм. Само две минути по-късно удар с глава на Доминик Кор върна задатъка в интерес на гостуващия тим. След тази победа Майнц е на 14-то място в класирането с актив от 24 точки, до момента в който Хофенхайм заема 11-та позиция в Първа Бундеслига с шест точки повече.

По-късно през днешния ден Херта Берлин приема Байер Леверкузен, до момента в който Фрайбург е хазаин на Аугсбург.