Матиас Майер спечели спускането от Световната купа по ски-алпийски дисциплини

...

Матиас Майер спечели спускането в Бормио

Матиас Майер завоюва спускането от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за мъже в Бормио, финален старт за календарната година.

Австриецът бе най-бърз на пистата " Стелвио " с време 1:57.32 минута и записа девета победа за Световната купа в кариерата си.

Състезанието бе извънредно оспорвано, като разликата сред първия и третия бе едвам 6 стотни.

wins a crazy tight Downhill in Bormio!

(+0.04s)
(+0.06s)
— FIS Alpine (@fisalpine) Втори на подиума се подреди различен австриец - Винсент Крихмайер, на 4 стотни от секундата след спечелилия.

Призовата тройка добави швейцарецът Урс Криенбюл на 6 стотни след Майер.

is grabbing his first podium of the season on one of the toughest races on the WC: the Downhill in La 2 +0.04 3 +0.06
— skiparadise (@skiparadisesnow) Носителят на огромния Кристален глобус и водач в генералното класиране Александър Аамод Килде остана шести в днешния старт.

Килде остава водач в класирането за дребната Световна купа в дисциплината със 190 точки, а Матиас Майер излезе втори със 158 точки.

Килде води в генералното нареждане за сезона с 465 точки, пред Алекси Пентюро (Франция) с 462 точки, Марко Одермат (Швейцария) 391 точки.