Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) отново поведоха

...

Казийски с 21 точки, Тренто на успех от 1/2-финалите в Италия

Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) още веднъж поведоха в четвърфиналната серия с Веро Волей (Монца). Възпитаниците на Анджело Лоренцети се постановиха над противника с 3:1 (22:25, 25:18, 25:19, 25:19) гейма в третия дуел посред им, изигран в " BLM Group Арена ".

Така трентинци са единствено на триумф от полуфиналите, откакто реализираха победа в първата среща с 3:2 гейма и изгубиха втората с 1:3. Четвъртият мач е на 2 април, неделя, от 21:30 ч. б.в.

Казийски още веднъж бе на равнище, като бе най-резултатен с 21 точки (5 аса, 3 блокади). Алесандро Микиелето се регистрира с 19 пункта (1 ас, 1 блокада), 12 добави Сречко Лисинац (3 аса). За противника Влад Давискиба осъществя 19 точки (4 аса, 1 блокада), с 14 приключи Стивън Маар (1 ас, 1 блокада). Джанлука Галаси завърши с 11 пункта (1 ас, 1 блокада).