Мароко хвърли първата голяма бомба в елиминациите на Мондиала в

...

Мароко изхвърли Испания след дузпи, вратарят Буну герой

Мароко хвърли първата огромна бомба в елиминациите на Мондиала в Катар, изхвърляйки Испания на осминафиналите. Мачът против Испания приключи без голове след постоянното време и продълженията. След дузпи мароканците победиха с 3:0, а вратарят на мароканците Буну хвана и две от трите осъществявания на испанците.
Прочетете още
В 25-та минута Гави насочи удар на опразнената врата, само че изстрелът му срещна напречната греда. При обстановката обаче имаше отсъдена и засада.

В 33-та минута Нусаир Мазрауи насочи първия прецизен удар по посока една от двете порти, само че ударът на мароканеца беше избавен от Симон с крайник.

В началото на второто полувреме Олмо насочи удар, само че Буну избави.

Така дуелът приключи при нулево тъждество и се стигна до продължения.

В 104-та минута Мароко можеше да означи, само че изстрел на Валид Шерида още веднъж беше избит с крайник от Симон.

В последните секунди на продължението удар на Пабло Сарабия срещна напречната греда.

След продълженията също не се стигна до гол и трябваше да се извършват дузпи.

Сабири, Зиеш и Хакими вкараха за Мароко, а Бенун пропусна. За Испания обаче никой не съумя да вкара, откакто Сарабия, Солер и Бускетс изпуснаха, а вратарят Буну избави на два пъти, а ударът на Сарабия срещна гредата.

Мароко за първи път в историята си се класира за четвъртфинали на Мондиал, а отборът там чака спечелилия от дуела сред Португалия и Швейцария.

Мароко:  Боно, Ашраф Хакими, Найер Ажер (Жавад Ел Ямик 85 мин.), Ромен Саис, Нусаир Мазрауи (Яхия Атиат-Алах 83 мин.), Азедин Унахи (Бадр Бенун 120 мин.), Софян Амрабат, Селим Амала (Валид Шерида 82 мин.), Хаким Зиеш, Юсен Ен-Несири ( Абделхамид Сабири 82 мин.), Софиян Буфал (Абде Еза 66 мин.)

Испания:  Унай Симон, Маркос Йоренте, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (Алехандро Балде 98 мин.), Гави (Карлос Солер 63 мин.), Серхио Бускетс, Педри, Феран Торес (Нико Уилиямс 76 мин. (Пабло Сарабия 119 мин.), Марко Асенсио (Алваро Мората 63 мин.), Дани Олмо (Ансу Фати 98 мин.)
Източник: trafficnews.bg