Мароканецът Салахедин Бунасьор спечели изненадващо 35-ото издание на лекоатлетическия маратон

...

Мароканец изненадващо спечели Маратона на Виена

Мароканецът Салахедин Бунасьор завоюва изненадващо 35-ото издание на лекоатлетическия маратон на австрийската столица Виена. 27-годишният Бунасьор нападна в последните три километра по 42,195-километровото трасе и финишира пръв на стадион " Ернст Хапел " за 2:09.29 часа. Втори, както и през предходната година, финишира Ишмаел Бушендич от Кения с време 2:10.03 часа, а трети се подреди различен кениец Самюел Масвай с 2:11.08 часа.

Световният рекордьор Денис Кимето претърпя следващо отчаяние и се отхвърли към средата на дистанцията, откакто изостана доста от водещата група. 34-годишният Кимето е преследван от контузии в последните два сезона, като не е завършвал маратон от Лондон през 2016 година, когато се подреди девети. Той сложи международния връх от 2:02.57 часа в Берлин през 2014 година. В Маратона на Виена при дамите кенийката Нанси Кипроп отбрани купата си, откакто приключи са 2:24.18 часа и усъвършенства с две секунди персоналния си връх в дисциплината от триумфа си през предишния сезон в австрийската столица.