Манчестър Юнайтед отложи шампионските празненства в града, след като направи

...

Юнайтед отложи шампионските празненства в Манчестър

Манчестър Юнайтед отсрочи шампионските празненства в града, откакто направи цялостен поврат от 0:2 до 3:2, с цел да завоюва дербито против Манчестър Сити от 33-ия кръг на Висшата лига, което се игра на „ Етихад “. „ Гражданите “ допираха шампионската купа след първото полувреме, след което водеха с 2:0 след головете на Венсан Компани и Илкай Гюндоган. „ Небесносините “ тотално надиграха своя противник, само че не се възползваха от всичките си шансове, които се откриха пред тях. През втората част Манчестър Юнайтед бе като видоизменен, а Манчестър Сити повтори пагубното си показване от първото полувреме в първия четвъртфинал от Шампионската лига против Ливърпул на „ Анфийлд “ и още веднъж позволи три гола в своята врата. По този метод тимът воден от Хосеп Гуардиола позволи първо проваляне като хазаин на своя „ Етихад “ през сезон. Така бяха отсрочени и шампионските празненства в Манчестър Сити най-малко с още един кръг.

Футболистите на Манчестър Сити имаха искания за дузпа още в 5-та минута. Давид Силва центрира в наказателното поле на „ алените дяволи “, където Ашли Йънг се подхлъзна и загуби равновесие. Футболистът на Манчестър Юнайтед се опита да играе с глава, само че топката се удари в лявата му ръка, като по този метод се отклони, а отиваше към Рахийм Стърлинг. Съдията Мартин Аткинсън реши, че няма съображение да свири дузпа в интерес на Манчестър Сити.

Рахийм Стърлинг и Беранрдо Силва направиха двойно подаване в 22-та минута, когато португалецът бе изведен на доста добра позиция, само че тъкмо преди да нанесе завършващия удар загуби равновесие, след което стреля, само че едва и Давид де Хеа съумя да избави.

Манчестър Сити поведе в резултата в 25-та минута. Лерой Сане центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Крис Смолинг изпусна Венсан Компани и той с глава вкара топката във вратата на Давид де Хеа.

„ Гражданите “ удвоиха своята преднина в 30-та минута. Рахийм Стърлинг подаде към Илкай Гюндоган, който финтира Неманя Матич и с доста обмислен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Давид де Хеа.

Пред Рахийм Стърлинг се откри доста добър късмет в 33-та минута, когато бе изведен самичък против Де Хеа, само че стреля над напречната греда в навън.

Три минути по-късно Давид Силва финтира Крис Смолинг, след което подаде към Рахийм Стърлинг, който стреля, само че още веднъж над напречната греда в навън.

Лерой Сане комбинира с Рахийм Стърлинг в 41-та минута. Той стреля, само че ударът му не бе задоволително мощен и бе избавен от Давид де Хеа.

Манчестър Сити : 31. Едерсон – 3. Данило, 4. Венсан Компани, 30. Николас Отаменди, 18. Фабиан Делф – 8. Илкай Гюндоган, 25. Фернандиньо, 21. Давид Силва – 20. Бернардо Силва, 7. Рахийм Стърлинг, 19. Лерой Сане

Манчестър Юнайтед : 1. Давид де Хеа – 25. Антонио Валенсия, 12. Крис Смолинг, 3. Ерик Баи, 18. Ашли Йънг – 21. Андер Ерера, 31. Неманя Матич, 6. Пол Погба – 14. Джеси Лингард, 9. Ромелу Лукаку, 7. Алексис Санчес