Манчестър Юнайтед очаквано направи и втората крачка в полуфиналния сблъсък

...

Юнайтед се класира за своя първи финал в ерата Тен Хаг

Манчестър Юнайтед предстоящо направи и втората крачка в полуфиналния конфликт от шампионата за Купата на лигата с Нотингам Форест, побеждавайки някогашния европейски първенец с 2:0 на " Олд Трафорд ". Така след общ резултат 5:0 " алените дяволи " разумно се класираха за първи край под управлението на Ерик загар Хаг.

В него 20-кратният първенец на Англия ще срещне Нюкасъл. Тази вечер Юнайтед изигра спестовно първо полувреме, само че след почивката се засилва и след голове на Антони Марсиал (73`) и Фред (76) стигна до десетия си край в шампионата и ще може да се бори за първи трофей от 2017 година насам. Финалът е на 26 февруари на " Уембли ".

Тен Хаг бе направил шест промени спрямо мача против Рединг от четвъртия кръг на ФА Къп, който се игра през уикенда. Фред размени контузения Кристиан Ериксен в халфовата линия. Том Хийтън застана на вратата. Рафаел Варан, Лисандро Мартинес и Люк Шоу се завърнаха измежду титулярите. Алехандро Гарначо също бе част от стартовите 11. Най-новото полълнение Марсел Забитцер пък изгледа дуела от трибуните на " Олд Трафорд ".

Стив Купър бе подхванал четири корекции спрямо първия мач с Юнайтед. Неко Уилямс, Боли, Мангала и Лингард бяха записани като титуляри. Бившият състезател на Манчестър Юнайтед обаче получи травма по време на загрявката и бе сменен от Еманюел Денис.

Домакините предстоящо имаха съществено териториално предимство през цялото време, само че чисти положения пред вратата на Хенеси в първия половин час нямаше. В 28-ата минута имаше леки искания за дузпа в интерес на Юнайтед, като те пристигнаха най-вече от почитателите. Това се случи, откакто след тъч топката срещна ръката на Неко Уилямс. Главният рефер обаче остана безразличен, а и дузпата щеше да бъде пресилена.

В 30-ата минута Шоу центрира от свободен удар, Каземиро засече с глава, само че Хенеси мазета топката с крайник. Това бе и първата по-сериозна опция в мача досега. Четири минути по-късно Форест имаше огромен късмет, откакто Бренан Джонсън откри метод да влезе в наказателното поле и стреля от 8-9 метра до близката греда, само че Том Хийтън мазета. В 38-ата минута Антони нанесе доста мощен удар от границата на наказателното поле, само че топката профуча над напречната греда.

В 43-тата минута Нотингам Форест сътвори втора добра опция за полувремето. Джонсън проби отдясно, оправи се с Каземиро и центрира към Денис, който засече от въздуха, само че ударът му срещна тялото на Съридж.

В самия завършек на първото полувреме Вегхорст можеше да открие резултата, откакто засече с глава центриране на Каземиро, само че топката срещна гредата.

В 56-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да получи дузпа. Скот Маккена се забави с изчистването на топката в личното си наказателно поле, Фегхорст се възползва, мина пред него и игра с топката, след което бе изритан през краката от бранителя. Сигнал не последва, а необичайно за какво ВАР също не поправя решението на основния арбитър.

Три минути по-късно гостите още веднъж се отърваха. Този път Джонсън можеше да получи червен картон, откакто постави ръката си на лицето на Гарначо, само че нямаше последици за него.

В 62-рата минута Тен Хаг направи тройна промяна, включвайки в игра Санчо, Рашфорд и Марсиал. За някогашния състезател на Борусия (Дортмунд) това бе първи мач от 22 октомври предходната година.

Пет минути по-късно домакините за трети път имаха искания за дузпа, откакто Рашфорд се озова на земята след влизане на Боли. И този път сигнал не последва.

В 73-тата минута Манчестър Юнайтед най-накрая стигна до гол. Каземиро изведе Марсиал, който откри Рашфорд. Английският национал опита да му върне и макар че пасът бе блокиран в началото, топката стигна още веднъж до Марсиал, който стреля в ъгъла с левия крайник.

180 секунди по-късно " алените дяволи " удвоиха задатъка си. Санчо изведе Фернандеш отдясно, след което португалецът центрира великолепно към далечната греда, където Фред засече от близко за 2:0.

До края Форест пропусна още една добра опция, откакто прекрасен удар на Данило бе избит от Хийтън, а по-късно Съридж не бе прецизен с добавката. Бруно Фернандеш пък пропиля огромен късмет да вкара трети гол за домакините.
Източник: lupa.bg