Манчестър Юнайтед направи впечатляващ обрат и победи с 3:2 като

...

Погба и Смолинг скриха шампанското на Манчестър Сити

" Манчестър Юнайтед " направи впечатляващ поврат и победи с 3:2 като посетител " Манчестър Сити " в градското дерби на 32-ия кръг във Висшата лига. Така " алените дяволи " отложиха празненствата в щаба на " жителите ", които се нуждаеха от победа, с цел да станат още през днешния ден първенци на Англия, оповестява bTV.

Два гола за триумфа на гостите означи Пол Погба, а третото попадение бе дело на Крис Смолинг.

Първото полувреме бе напълно под диктовката на " Манчестър Сити ". Капитанът на домакините Компани даде задатък на своя отбор в 25-ата минута. Той се извиси над всички след ъглов удар и с глава вкара за 1:0. Няколко минути по-късно Гюндоган направи 2:0.

През втората част обаче събитията на терена получиха радикално друг образ, а звук на щурма на " Юнайтед " даде непрекъснато подложеният на критика Пол Погба. Френският национал вкара два гола за две минути и хвърли в възторг гостуващите почитатели на " Етихад ".

" Червените дяволи ” стигнаха до цялостен поврат в 69-ата минута. Крис Смолинг бе оставен изцяло непокрит в наказателното поле при центриране на Алексис Санчес и от въздуха засече топката във вратата за крайното 3:2.

В края на срещата играчите на " Манчестър Сити " се хвърлиха в офанзива и единствено положителните изяви на Давид де Хеа резервираха резултата неизменен.

" Гражданите " остават на върха в класирането с 84 точки, до момента в който " Манчестър Юнайтед " е на втората позиция със 71.
Източник: petel.bg