Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към класиране за ½-финалите на

Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към класиране за ½-финалите на ...

Юнайтед изкова чудесен резултат срещу Гранада и е с единия крак на полуфиналите

Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към класиране за ½-финалите на Лига Европа, след като победи с 2:0 като гост Гранада в първи ¼-финал. Попаденията за „червените дяволи“ бяха дело на Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш от дузпа.

Въпреки огромното преимущество на англичаните, резултатът бе едва 0:1 до последните минути, когато португалският плеймейкър на Юнайтед си спечели дузпа, удвои и до голяма степен обезсмисли реванша след седмица в Манчестър.

Този успех на 20-кратните шампиони на Англия обаче идва след три големи жертви. Хари Магуайър, Люк Шоу и Скот Мактомини ще пропуснат мача след седмица, след като тримата получиха по един жълт картон и ще изтърпят наказание в ответната среща.

В петата минута Скот Мактомини опита фалцов удар с десния крак в наказателното поле, но той бе блокиран от противников състезател. Пол Погба последва примера му секунди по-късно, но от далечна дистанция, ала и той срещна играч на Гранада.

В 19-ата минута Рашфорд стреля от пряк свободен удар, но той мина над вратата.

8 минути след това отново десетката на Юнайтед шутира по сходен както Мактомини, но мерникът му изневери. В ответната атака Кенеди овладя в пеналтерията и шутира силно по диагонала, но далеч извън очертанията.

В 31-ата минута все пак Рашфорд откри. Дълъг пас от над 50 метра на Виктор Линдельоф изведе бързака между централните бранители на испанците, напредна и простреля Силва по земя за 0:1.

Rashford goal for Manchester United against Granada in the Europa League
— Everything Sports (@CompleteSport24)
В 35-ата минута Фернандеш получи с гръб към вратата, успя да се обърне и да отправи удар, но след рикошет той излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно и защитата изчисти напред.

6 минути по-късно Ерера тресна лявата греда от воле след центриране на десния фланг. Моменти след това Солдадо пък бе непокрит на далечната греда и пробва късмета си от непосредствена близост по земя, но изстрлът му не сполучи.

В 43-ата минута Гранада изпълни заучено положение. Пуертас намери от ъглов удар Кенеди пред наказателното поле и бившият играч на Челси налетя на коженото кълбо с левия крак, ала Де Хеа успя да улови.

В 50-ата минута Мактомини изчисти с глава след корнер, но топката попадна право у Кенеди, който от около 15 метра отправи силен шут и въпреки лекия рикошет в играч на гостите, Де Хеа отново внимаваше.

Хари Магуайър напредна през центъра в 58-ата минута и отприщи мощен удар с десния крак по земя, но той профуча покрай десния страничен стълб.

В 67-ата минута Кенеди обстрелва за трети път тази вечер вратата, но отново топката се озова в обятията на Давид де Хеа.

В 81-ата минута Уан-Бисака изгуби топката в центъра и Мачис нахлу през центъра, шутира, но рикошет отклони коженото кълбо в ъглов удар. Той все пак не затрудни "червените дяволи" и преднината им се запази.

2 минути след това Дан Джеймс спринтира по лявото крило от своята половина, стигна до пеналтерията, пусна към Фернандеш, чийто изстрел обаче бе париран от Руй Силва.

В 88-ата минута Брис удари в лицето Фернандеш в наказателното поле и Артур Диас посочи бялата точка. Португалецът се нагърби с отговорността и въпреки че Силва докосна топката, тя все пак влезе във вратата за 0:2.

GRA 0 × 2 MUN | GOAL! Bruno Fernandes