Манчестър Сити записа единадесета победа в английската Висша лига през

...

Ман Сити и Де Бройне отнесоха трагичната защита на Арсенал за едно полувреме

Манчестър Сити записа единадесета победа в британската Висша лига през този сезон, откакто в предпоследен дуел от 17-ия кръг надигра Арсенал на „ Емирейтс " с 3:0.
Шампионите взеха решение всичко в тази среща още до почивката, когато наказаха на три пъти домакините. Кевин Де Бройне стана воин за своя тим с два гола и една асистенция.
По този метод „ жителите " се върнаха към успехите, откакто в предходния кръг отстъпиха на Манчестър Юнайтед вкъщи. Разликата с водача Ливърпул е сведена до 14 точки, а втория Лестър е единствено на четири.
В самото начало Габриел Мартинели имаше късмет да вкара за Арсенал, само че изстрелът му бе избавен от Едерсон. Кевин Де Бройне откри резултата след две минути игра, когато засече без подготовка прекрасен пас на Габриел Жезус.
След четвърт час Сити към този момент водеше с 2:0, когато Рахийм Стърлинг приключи превъзходна контраофанзива, в която Де Бройне още веднъж бе основно настоящо лице. В края на полувремето белгиецът още веднъж бе в прегръдките на своите съотборници след пас на Фил Фодън.
Подробности за развиването на мача прочетете в SportLive.bg.
Източник: actualno.com