Манчестър Сити за втори пореден мач завърши при равенство 1:1

...

Манчестър Сити с второ поредно равенство в ШЛ

Манчестър Сити за втори следващ мач приключи при тъждество 1:1 в Шампионската лига. В предходния кръг " жителите " стигнаха до същия резултат с Аталанта, а през днешния ден го сториха с Шахтьор (Донецк).

Двубоят с украинците не бе от голяма важност обаче, защото хората на Гуардиола от дълго време си бяха обезпечили продължение в идната фаза, като са недостижими на първото място в група " C ". Там обаче борбата сред Шахтьор (6 точки), Динамо (Загреб) (5 точки) и Аталатна (4 точки) е яростна, като и трите отбора имат късмет да продължат напред.
 Тотнъм победи Олимпиакос с 4:2 в Шампионската лига
" Специален " поврат за Тотнъм при завръщането Моуриньо в Шампионската лига

" Шпорите " обърнаха от 0:2 до 4:2 Олимпиакос

Иначе в днешния мач преднина на англичаните даде Гюндоган в 56-ата минута, а скъпото тъждество за " миньорите " обезпечи Соломон в 69-ата минута.

До края в игра за Сити се включиха Силва и Фодън, само че и те не съумяха да спомогнат за повторното превъзмогване на Андрий Пятов.

В идващия кръг " жителите " гостуват на Динамо (Загреб), до момента в който Шахтьор приема в директна борба за второто място италианския Аталанта, който довечера надигра Динамо (Загреб) с 2:0.
 Байерн (Мюнхен) разруши с 6:0 Цървена звезда в Шампионската лига
Байерн (Мюнхен) унижи Цървена звезда посред Белград, Левандовски вкара четири гола

Баварският исполин громи с 6:0

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ШАХТЬОР 1:1

1:0 Гюндоган (56 " ), 1:1 Соломон (69 " )