Манчестър Сити предсрочно спечели първенството на Премиършип, след като основният

...

Манчестър Юнайтед короняса Сити със загуба от Лестър

Манчестър Сити предварително завоюва шампионата на Премиършип, откакто главният му съперник Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 от Лестър като хазаин в мач от 36-ия кръг. Отборът от " Олд Трафорд " се намира в тежка серия от 4 дуела за 8 дни, поради което Оле Гунар Солскяер заложи на куп запаси, което в последна сметка натежа.

Люк Томас беше прецизен за Лестър в 10-ата минута, само че единствено пет по-късно Мейсън Грийнууд изравни. Гостите вкараха победното си попадение 66-ата посредством Чаалар Союнджу. Домакините, които в четвъртък излизат против Ливърпул, не престават да се борят за втората позиция в крайното класиране, до момента в който задачата на “лисиците” е място в топ 4.
Източник: marica.bg