Манчестър сити направи още една крачка към най-силния сезон в

...

"Сити" продължава в график за най-силния сезон в историята на Висшата лига

Манчестър сити " направи още една крачка към най-силния сезон в историята на Висшата лига. С две блестящи офанзиви, приключени от Давид Силва при започване на двете полувремена, " жителите " реализираха безпроблемна победа с 2:0 като посетители на " Стоук сити " в последния мач от 30-ия кръг.

" Манчестър сити " записа 26-ата си победа от 30 мача и събра 81 точки. Тимът на Пеп Гуардиола има голям задатък от 16 точки пред градския противник " Манчестър юнайтед " и 20 пред третия " Ливърпул ". " Гражданите " се нуждаят от още три победи, с цел да си подсигуряват купата.

" Сити " продължава да се движи в отличен график за подобряването на две от най-впечатляващите достижения във Висшата лига. Небесносините би трябвало да завоюват пет от идващите си осем мача, с цел да подобрят връх за най-вече победи в един сезон - 30 на " Челси " от 2016-17 година

Ако събере 15 точки в тези осем срещи, отборът на Пеп Гуардиола ще задмине още един връх на " Челси " - за най-вече точки в един сезон. През 2004-05 година сините приключиха с 95 под управлението на Жозе Моуриньо.

© Reuters

Нуждаещият се незабавно от точки " Стоук " заложи на доста твърда игра през цялото време, като опитваше да обезврежда бързите играчи на " Манчестър сити " със здрава преса. Гостите обаче имаха потребност от единствено 10 минути, за матират защитата на " грънчарите " с брилянтна офанзива.

Габриел Жезуш, който стартира титуляр вместо контузения Серхио Агуеро, задържа топката с тил към вратата и направи чудесно извеждащ пас за Рахим Стърлинг. Английският национал се измъкна зад отбраната и с едно допиране достави съвършено подаване откри Давид Силва, който с левия крайник насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл.

" Манчестър сити " не потегли да търси бърз втори гол, а избра да успокои играта. Едва след половин час " жителите " още веднъж заиграха по-агресивно. В 32-ата минута вратарят Джак Бътланд направи съдбоносен шпагат, с цел да попречи на Кевин де Бройне да удвои резултата. Минута по-късно белгиецът достави чудесно центриране от свободен удар, само че Жезуш се размина с топката на два метра от вратата.

В 36-ата минута се стигна до единствената огромно заплаха пред Едерсон. Кайл Уокър изрита високо топката при опита си да я отнеме от Хесе и тя се насочи под гредата. Бразилският вратар на " Манчестър сити " обаче се придвижи бързо и я мазета в корнер.

В заключителните минути на полувремето Бътланд избави удар от отдалеченост на Фернандиньо, а воле на Лерой Сане от комфортна позиция мина около гредата.

Само пет минути след почивката отборът на Пеп Гуардиола значително умъртви интригата с втори гол. Стърлинг лиши топката и даде началото на бърза офанзива. Уокър откри Фернандиньо, който незабавно продължи към Силва. Испанецът замени ужасно двойно подаване с Жезуш и от сложна позиция прати топката около Бътланд.

В 63-ата минута " Стоук " стигна до най-хубавата си опция за гол. След центриране от корнер Бруно Мартинс Инди се озова на голова позиция наоколо до вратарското поле. Холандският бранител обаче стреля високо над вратата и пропусна да върне своя тим в мача.

Пропусната опция обезкуражи играчите на " Стоук " и това разреши на " Манчестър сити " да основат голям брой чисти голово положения до края на мача. Уокър, Стърлинг и Давид Силва обаче пропуснаха отлични благоприятни условия.
Източник: dnevnik.bg