Манчестър Сити излезе на върха във Висшата лига след победа

...

Юнайтед не успя да окаже съпротива на Сити

Манчестър Сити излезе на върха във Висшата лига след победа с 2:0 над Юнайтед в дербито на Манчестър. Бернардо Силва и Лерой Сане бяха точни на "Олд Трафорд ", а с триумфа "гражданите " събраха 89 точки, до момента в който Ливърпул е с 88 три кръга преди края.

Първото полувреме бе двуостро, като Юнайтед заложи на нападателна игра и преса, която попречи да се развихрят бързите играчи на Гуардиола. Де Хеа се намеси при опит за изтребване на топката от страна на Смолинг и предотврати автогол, а пред отсрещната врата Рашфорд пропиля отлична опция.

След 30-ата минута гостите се настаниха в полето на Юнайтед, само че не съумяха да вкарат преди почивката.

Фернандиньо се контузи и се наложи да бъде сменен от Лерой Сане, който пък се оказа жокерът за Сити. След към 5 минути Бернардо Силва проби отдясно и стреля ниско до близката греда, а Де Хеа не се намеси добре и топката влезе във вратата му.
Източник: fakti.bg