Манчестър Сити е новият шампион на Англия. Това стана факт,

...

"Лестър" връчи титлата на "Манчестър Сити"

" Манчестър Сити " е новият първенец на Англия. Това стана факт, откакто " Лестър " победи " Манчестър Юнайтед " с 2:1 като посетител и направи " жителите " недостижими на върха във Висшата лига.

Три кръга преди края " небесносините " имат задатък от 10 точки пред " алените дяволи ".

|
— Manchester City (@ManCityES)

Титлата е под номер пет за " Манчестър Сити " от началото на Висшата лига (от 1992 година насам) и общо седма в тяхната история. Тимът на Хосеп Гуардиола победи за трети път в последните четири сезона. Отличието е 31-о в кариерата на испанския управител.

" Сити " се изравнява с " Астън Вила " по брой трофеи (7), като повече имат само " Евертън " (9), " Арсенал " (13), " Ливърпул " (19) и " Манчестър Юнайтед " (20).

Снимка: Reuters

Успехът против " алените дяволи " е основен за " Лестър " в борбата за топ 4 и Шампионската лига. " Лисиците " си върнаха третото място, четвърти е отборът на " Челси ".

Люк Томас откри за гостите в 10-ата минута, само че пет по-късно Мейсън Грийнууд изравни. През втората част турският национал Чаглар Союнджу се разписа в 66-ата минута и донесе триумфа на отбора си.
Източник: btvnovinite.bg