Манчестър Сити допусна поредна грешка във Висшата лига през този

...

Автогол в края лиши "Манчестър Сити" от победа

" Манчестър Сити " позволи поредна неточност във Висшата лига през този сезон, откакто приключи 2:2 с " Кристъл Палас " като хазаин в мач от 23-ия кръг. Шампионите изоставаха дълго време с 0:1 след гол на Дженк Тосун, само че с две попадения на Серхио Агуеро в 82-ата и 87-ата обърнаха до 2:1. В края обаче Фернандиньо си вкара автогол.

Домакините направляваха мача, само че рядко стигаха до удар към вратата на " Кристъл Палас ". Кевин де Бройне удари греда от директен свободен удар в 15-ата минута. " Сити " продължи да нападна, само че гостите се справяха добре в отбрана. В 39-ата минута " Кристъл Палас " изненадващо поведе, откакто Тосун засече топката от близко след осъществяване на корнер. Малко по-късно Тосун вкара още един гол, който бе анулиран поради нарушаване.

През второто полувреме " Манчестър Сити " продължи да нападна, а Габриел Жезус пропусна добър късмет. Домакините получиха дузпа в 72-ата минута за игра с ръка на Жайро Ридевалд, която обаче бе анулирана от видео системата (VAR). Агуеро изравни, откакто засече топката от близко в 82-ата минута. Аржентинецът вкара втори гол 5 минути по-късно, откакто бе оставен непокрит в наказателното поле и се разписа с глава. Агуеро към този момент има 179 гола във Висшата лига и излезе еднолично на 4-о място при голмайсторите. В 90-ата минута обаче гостите изравниха. Уилфред Заха центрира, а Фернандиньо прати топката във вратата на своя отбор.

" Сити " имаше 72% притежание на топката и насочи 25 удара против единствено 5 за противника. Тимът на Пеп Гуардиола остава на второ място в класирането с 48 точки, като изостава с 13 от водача " Ливърпул ", който е с два мача по-малко.
Източник: segabg.com