Мъжкият национален отбор по волейбол на България по волейбол завърши

...

С успех за финал - България се наложи над Южна Корея

Мъжкият народен тим по волейбол на България по волейбол приключи с триумф присъединяване си в тазгодишното издание на Лигата на нациите, откакто победи в Техеран Южна Корея с 3:2 (19:25, 25:22, 25:18, 22:25, 15:12). Това е първи триумф за възпитаниците на Пламен Константинов на иранска земя, откакто преди този момент българите отстъпиха на домакините и Германия.

България започва в състав: Светослав Гоцев, Розалин Пенчев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Красимир Георгиев и Владислав Иванов като либеро.

Срещата стартира равностойно, само че българският противник натрупа бързо преднина от 3 точки - 14:11. Изоставането на България се усили, като при 19:23 Пламен Константинов се принуди да вземе спиране, което нямаше резултат, и Южна Корея завоюва първия гейм с 25:19.

" Лъвовете " излязоха по-мотивирани във втората част и с една промяна - Алекс Грозданов влезе на мястото на Красимир Георгиев. Геймът още веднъж стартира равностойно, само че след 13-та точка този път България поведе с помощта на мощната си игра на блок за 16:13 при второто техническо спиране. Авансът на българите се усили даже на четири точки, откакто Учиков съумя да приключи дълго разиграване. България изравни резултата, макар че Южна Корея понижи изоставането си, само че съумя да доближи единствено до 22 точки.

Третият гейм започва с преднина за " лъвовете " от две точки, която се резервира при първото техническо спиране. Силната обсада на България и мощен ас на Розалин Пенчев усилиха преднината на 5 точки за 15:10. Слабото посрещане на южнокорейците усили още повече разликата, като геймът приключи при 25:18.

В четвъртата част и двата тима бяха на близка отдалеченост, като при второто техническо спиране Южна Корея имаше задатък от 16:15. Южна Корея взе скъпи две точки, с които поведе с 23:20 и съумя да завоюва четвъртия гейм с 25:22

Силната игра на Розалин Пенчев и рутината оказа помощ на българите, които затвориха тайбрека и мача с 15:12.

Така България приключи своето присъединяване на Лигата на нациите с победа. В тазгодишното издание, в 15-те си срещи, " лъвовете " записаха 6 победи, което им отрежда 11-тото място. Южна Корея остава последна със единствено един триумф.
Източник: btvnovinite.bg