Мъжкият национален отбор на България по волейбол допусна първа загуба

...

Волейнационалите с първа загуба на европейското, Франция показа класа

Мъжкият народен тим на България по волейбол позволи първа загуба на европейското състезание. " Лъвовете " отстъпиха с 0:3 гейма (19:25, 21:25, 14:25) на домакина Франция в четвъртия си мач от предварителната група 1, дуелите от които се играят в " Сюд де Франс Арена " в Монпелие.

В първия гейм " петлите " водеха с 9:5, след което дръпнаха с 11:6, преди Алекс Грозданов да понижи. Франция обаче още веднъж усили разликата, този път с помощта на два аса от Жулиен Линел, почнал вместо звездата на тазвечершния ни противник - Ървин Нгапет. Отборът на Лоран Тили поддържаше разликата и в последна сметка затвори откриващия гейм с 25:19.

Втората част бе идентична. Франция доминираше и поведе с 2:0 след 25:21.

Националите ни изиграха доста слаб трети гейм, оказал се и финален в мача. Част, която " петлите " завоюваха с разгромното 25:14.

Следващият мач на България е на следващия ден от 20:30 ч., когато отборът на Силвано Пранди излиза против Италия.

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

Франция: Бенжамен Тонюти, Стефан Бойер, Кевин Тили, Жулиен Линеел, Никола Льо Гоф, Кевин Льо Ру - Женя Гребенников-либеро
Източник: btvnovinite.bg