Мъжкият национален отбор на България изигра най-силния си мач във

...

Вдъхновена България показа истинското си лице и разби Канада!

Мъжкият народен тим на България изигра най-силния си мач във Волейболната лига на нациите и реализира невероятна победа над Канада!

Пред страхотните почитатели в Двореца на културата и спорта във Варна, отборът ни сподели същинското си лице и се наложи над бронзовите медалисти от последното издание на Световната лига с 3-0 (25-22, 25-19, 29-27) гейма!

" Българските Лъвове “ откриха началния си удар, с който разколебаха канадското посрещане, а наоколо до мрежата блокадата стартира да носи точка след точка.

Най-интригуващ се оказа третият гейм, в който волейболистите ни демонстрираха непримиримия си темперамент и отразиха 4 точки за продобиване на частта за " Кленовите Листа “. Ключова роля за обрата в заключителните минути имаше капитанът Виктор Йосифов, който на два пъти заби топката в противниковото поле с по-неудобната си лява ръка.

Йосифов завърши мача с 14 точки, а топреализатор стана Боян Йорданов! Опитният диагонал изигра свръхестествен дуел и приключи с 21 точки! За гостите Греъм Виграс означи 16.

Така България прекъсна серията си от 3 следващи загуби и реализира своя четвърти триумф в най-комерсиалната волейболна конкуренция. За Канада провалянето е под номер 5 и едвам второ с 0-3.

В неделя от 15:30 ч. е конфликтът Франция – Канада, а още веднъж от 18:30 ч. е борбата България – Бразилия.
Източник: ruse24.bg