Мъжкият баскетболен отбор на Черноморец загуби от гръцкия ПАОК със

...

Черноморец загуби от ПАОК в баскетболна контрола

Мъжкият баскетболен тим на Черноморец загуби от гръцкия ПАОК със 77:81 (38:50) в контролна среща, играна в Солун без аудитория.

Домакините вкараха 50 точки до почивката, само че през второто полувреме българите съумяха да понижат изоставането си. След 50:38 след 20 минути, в третата част ПАОК вкара единствено 12 точки и Черноморец изоставаше с 55:62. През последната четвърт бургазлии направиха поврат 74:70, само че домакините дадоха отговор с тройка на Василис Толиопулос и панер на ДиЛео за 75:74 и до края те не изпуснаха водачеството в резултата.

Георги Боянов и Тони Троха вкараха по 15 точки за Черноморец, Уендъл Люис добави 14, а Тихомир Желев осъществя 12 точки. С по 12 точки за домакините приключиха Дейвид ДиЛео, Йоргос Камперидис и Дерик Огбейде.