Лудогорец взе само гол аванс в домакинството на Жалгирис в

...

Лудогорец взе аванс срещу Жалгирис с 1:0

Лудогорец взе единствено гол задатък в семейството на Жалгирис в първи плейофен дуел в Лига Европа. Българският първенец завоюва с 1:0, с помощта на автогол, който гостите си означиха още във втората минута.

Грешката позволи Иван Татомирович, който отклони топката в личната си врата след изстрел на Кирил Десподов от директен свободен удар.

Лудогорец беше доста по-добър преди почивката, когато удари три греди. Българският състав направи доста пропуски и не се възползва от семейството си, като след седмица ще гостува във Вилнюс на неестествен терен.

Голям дебитор за българския състав е Десподов, който макар че имаше роля при попадението, изпусна най-чистото състояние, удряйки греда от два метра.

По обявата работи: Владислав Стоянов
Източник: bnr.bg