Лудогорец се класира с лекота за втория кръг в Шампионската

...

"Лудогорец" отново бие с лекота, излиза срещу унгарци

" Лудогорец " се класира с лекост за втория кръг в Шампионската лига след 2:0 при гостуването си на " Крусейдърс " в реванша. Първият дуел в Разград преди седмица приключи с разгромното 7:0.

Следващият противник е " МОЛ Види ". Унгарският тим, прочут до неотдавна под името " Видеотон ", в профил мъчно " Дюделанж " от Люксембург след 1:1 в първата среща и триумф с 2:1 като хазаин в реванша. " Лудогорец " ще бъде хазаин в първия мач на 24 или 25 юли, а седмица по-късно е мачът в Унгария.

Треньорът на " Лудогорец " Пауло Аутуори направи няколко промени в състава си и заложи на петима българи. В нападението действаха Якуб Шверчок, Жоао Пауло и Джоди Лукоки.

" Лудогорец " поведе в 11-ата минута, когато Били Бърнс си вкара автогол, както го направи и в първия мач. Този път той трансферира от надалеч вратаря О'Нийл след неприятно отиграване. Секунди по-късно Лукоки нахлу в наказателното поле, само че улучи гредата.

В 56-ата Форсайт беше покрай изравнителен гол, само че също уцели гредата след удар с глава. " Лудогорец " удвои в 65-ата минута, когато Шверчок стреля по земя от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл.

След това в игра се появи Антон Недялков, за който това беше дебют за първенците след привличането му от " Далас ".
Източник: btvnovinite.bg