Лудогорец изигра пореден посредствен двубой в Лига Европа. „Орлите“ допуснаха ...

Лудогорец изигра пореден посредствен двубой в Лига Европа. „Орлите“ допуснаха

Лудогорец не успя, Брага остави разградчани последни в групата

Лудогорец изигра следващ несъвършен дуел в Лига Европа. „ Орлите “ позволиха проваляне с 0:1 от Спортинг Брага на „ Хювефарма Арена “ и по този метод загубиха съвсем всички шансове за едно от първите две места в група F на шампионата. Единственото попадение в срещата бе дело на Рикардо Орта в 7-ата минута.

Двубоят стартира двуостро. В петата минута Текпетей опита да нахлуе на скорост в наказателното поле на Брага и бе спрян малко след границата. Лудогорец имаше искания за дузпа, само че естонският съдия Кристо Тохвер не видя нищо неправилно в позицията. Няколко минути в следствие Брага също сътвори опасно състояние, само че до гол не се стигна.

В 7-ата минута капитанът на Брага Рикардо Орта получи топката в наказателното поле след центриране отляво и имаше задоволително време, с цел да насочи компактен и прецизен удар във вратата на Лудогорец, с който резултатът бе открит. Асистенцията бе на Нуно Секейра.

В 10-ата минута Кирил Десподов центрира от директен свободен удар, а защитникът Жозуе Са засече с глава и вкара топката в мрежата, само че бе в състояние на засада и до попадение не се стигна.

Лудогорец опита да наложи надзор над дуела в началните минути на мача, само че Брага добре затваряше центъра на терена и за „ орлите “ бе мъчно да изнасят топката дейно.

С течение на първото полувреме Лудогорец увеличаваше оборотите, само че по този начин и не успяваше да стигне до чисти положения, а финалният пас при „ орлите “ липсваше.

В края на първото полувреме Лудогорец стигна до по-напрегната заплаха пред вратата на Матеус. Сотириу стреля подло от междинна отдалеченост, само че стражът на Брага се справи без особени казуси.

Четири минути след началото на първото полувреме Брага атакува опасно вратата на „ орлите “, само че Галено стреля право в ръцете на Кахлина.

В 65-ата минута Пауло Оливейра бе оставен да оперира свободно към наказателното поле на Лудогорец, само че ударът му се отби в крайници на бранител на „ орлите “.

В 82-ата минута Мавис Чибота имаше искания за дузпа за игра с ръка на Фабиано Силва. Нарушението бе факт, само че реферите интерпретираха по различен метод позицията, а Кристо Тохвер даже не бе повикан да провери ситуацията с ВАР.

След втората поредна загуба на Лудогорец в Лига Европа "орлите " останаха на финално място в групата с авоар от единствено една точка. Лидер е Цървена Звезда със 7 пункта, следван от Спортинг Брага с 6, а третият Мидтиланд е с две точки от първите три кръга.

Лудогорец-Спортинг Брага: 0-1

'7 Рикардо Орта

Лудогорец: Кахлина-Пинас, Вердон, Са, Икоко-Гонсалвеш, Баджи-Десподов, Янков, Текпетей-Сотириу

Спортинг Брага: Матеус-Секейра, Лейте, Оливейра, Силва-Орта, Ал Мусрати, Кастро-Галено, Руис, Медейрос

Източник: gol.bg