Лудогорец изхвърча от Шампионската лига след второто си поражение срещу ...

Лудогорец изхвърча от Шампионската лига след второто си поражение срещу

Динамо Загреб разби Лудогорец в Шампионската лига

Лудогорец изхвърча от Шампионската лига след второто си проваляне против Динамо Загреб. В реванша от третия прелиминарен кръг на най-силния клубен шампионат в света българският шампион загуби с 2:4 като посетител против първенеца на Хърватия и след общ резултат 3:6. Така " орлите " ще играят в квалификациите за влизане в груповата фаза на Лига Европа против Жалгирис.

Разградчани приключиха срещата с осем футболисти поради червени картони на Доминик Янков, Рик Джонатан и Жан Карничник. Още в четвъртата минута Ариан Адеми стреля стреля мощно от наказателното поле, само че Симон Слуга отби удара му. Натискът на " сините " даде резултат в 12-ата минута, когато Йосип Дръмич вкара гол с глава след центриране на Стефан Ристовски.

В 17-ата минута Доминик Янков насочи мощен изстрел, който беше отбит от Ливакович. След това българският национал беше отхвърлен от игра за нарушаване против Адеми, което докара до втори жълт и червен картон за Янков.
В 25-ата минута основният арбитър Беноа Бастиен (Фр) отсъди дузпа за нарушаване на Антон Недялков против Дарио Шпикич. Мислав Оршич невъзмутимо осъществя 11-метровия углавен удар. Така интригата завърши.
Малко преди края на първото полувреме грандът от Загреб означи още един гол. Оршич проби в наказателното поле, оправи се с лекост със отбраната на " орлите " и още веднъж преодоля Симон Слуга. Дълбоко в спомагателните минути Лудогорец върна едно попадение, откакто националът Кирил Десподов не остави никакъв късмет за Ливакович с мощен изстрел.

В 48-ата минута основният Бастиен отсъди дузпа за Лудогорец след игра с ръка в наказателното поле на Дино Перич. Френският съдия се съветва с ВАР преди да вземе крайното решение. Кирил Десподов направи резултата 3:2 след тъкмо осъществяване на 11-метровия углавен удар.

В 73-ата минута на дуела Лудогорец остана с девет индивида на терена, откакто Рик Джонатан удари в лицето противник и получи втори жълт картон. Десет минути по-късно Жан Карничник фаулира Мислав Оршич в наказателното поле, а зад топката застана Бруно Петкович, който означи за крайното 4:2. Карничник в началото получи жълт картон, само че по-късно арбитърът Бастиен преразгледа обстановката и в профил от игра бранителя на разградчани. В самия завършек на постоянното време мениджърът на " зелените " Николай Кирчев също получи червен картон поради имитация към съдиите от аварийна пейка.

В плейофа за влизане в Лига Европа отборът на Лудогорец ще се изправи против Жалгирис. Литовците отпаднаха от Шампионската лига след 1:1 вкъщи с Будьо/Глимт. Първата среща приключи с погром от 5:0 в изгода на норвежците. Ако загуби и от този противник, българският отличник ще играе в групите на Лигата на конференциите.

Източник: duma.bg