Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач ...

Локо би Ботев, но от Враца.

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач от 16-тия кръг на efbet Лига, предава dsport.bg. Точни за "смърфовете" бяха Диниш Алмейда (33') и Георги Илиев (90'). Португалският бранител вкара 4-тия си гол в 9 мача за "черно-белите" във всички турнири, а попадението му бе изумително. Илиев пък получи пас на празна врата от съфамилника си Димитър Илиев и оформи крайното 2:0 в последните секунди. Врачани имаха претенции за дузпа в 68-ата минута, когато Малембана направи шпагат в краката на Лясков, но съдията погрешно не ги уважи.

В 14-тата минута Анте Аралица пропусна страхотен шанс за домакините. Нападателят бе изведен зад отбраната на гостите от Милош Петрович, влезе в наказателното поле, но ударът на хърватина бе спасен от Красимир Костов.

В 33-тата минута Диниш Алмейда получи пас от Един Бахтич на дъгата на наказателното поле. Португалецът си чукна топката до аутлинията и опита сякаш да центрира, но топката направи любопитна траектория и прехвърли Костов, удряйки десния страничен стълб. Така "смърфовете" поведоха с 1:0 след фамозното изпълнение на Алмейда. Попадението е четвърто за бранителя в рамките на 9 мача за Локомотив Пловдив. Секунди по-късно Бахтич центрира опасно в наказателното поле, но Ожболт не успя да отправи шут от непосредствена близост до вратата на гостите.

Източник: fakti.bg