Ливърпул победи Уотфорд с 2:0 с попадения на Мохамед Салах.

...

Ливърпул увеличи още аванса си в Англия

Ливърпул победи Уотфорд с 2:0 с попадения на Мохамед Салах. Двубоят бе от 17-ия кръг на Висшата лига в Англия и направи поредна крачка към спечелването на купата в шампионата. Домакините се възползваха от серията пропуски на противника си и с два гола в края на двете полувремена реализираха 16-ата си победа в 17 мача през сезона. Уотфорд, на чиято скамейка дебютира новият ментор Найджъл Пиърсън, първи можеше да вкара в 37-мата минута, само че Абдулайе Дукуре направи сериозен пропуск от чиста позиция. В ответната офанзива Ливърпул откри резултата. Садио Мане изведе Мохамед Салах, който с удар десния крайник в далечния ъгъл даде задатък на домакините. Минута преди края на  първото полувреме Исмаила Сар бе задължен да вкара за Уотфорд, само че непокрит стреля право във вратаря Алисон.

В 49-ата минута системата за видеоповторения анулира гол за на Мане за 2:0 поради минимална засада. Пет минути по-късно гостите можеха да изравнят, само че Жерар Деулофеу пропусна очи в очи с Алисон. В самия завършек на постоянното време нова бърза офанзива на Ливърпул приключи с втори гол. Мане върна към точката на дузпата, където резервата Дивок Ориги насочи болнав удар, само че той се оказа на крайници на Салах и от дребен ъгъл египтянинът вкара за крайното 2:0.

Борещият се за оцеляване във Висшата лига Норич реализира тъждество 1:1 при гостуването си на Лестър и спря победната серия на " лисиците ", които бяха спечелили всеки един от предходните си осем мача в шампионата. Така задатъкът на Ливърпул пред Лестър на върха в класирането набъбна на 10 т.

Теему Пуки даде задатък на Норич в 26-ата минута, само че единствено 12 по-късно Лестър изравни. Джеймс Мадисън центрира от корнер, Джейми Варди засече с глава, след което вратарят на " канарчетата " Тим Крул боксира топката в личната си врата. През второто полувреме Лестър натисна, само че серия от пропуски направиха Варди, Уилфред Ндиди и резервата Харви Барнс.

Борнемут прекъсна серията си от пет поредни загуби и завоюва едвам за повторно в последните си 11 срещи след 1:0 като посетител над Челси. Дан Гослинг осъществя единственото попадение в 84-тата минута, а за домакините провалянето бе четвърто в последните пет кръга.

Шефилд Юнайтед се изкачи на пето място във краткотрайното класиране след домашен триумф с 2:0 над другия дилетант - Астън Вила. Джон Флек вкара по едно попадение през двете полувремена, а в 78-мата минута Джак Грийлиш пропусна дузпа за гостите, стреляйки мощно в напречната греда.

Бърнли завоюва с 1:0 при семейството си на Нюкасъл. Единствения гол вкара Кришчън Ууд след подаване на Ашли Уестууд малко преди да измине час игра. В последния за събота мач Саутхемптън загуби от Уест Хем с 0:1.
Източник: standartnews.com