Ливърпул и Милан играят при резултат 1:1в един от най-интересните

Ливърпул и Милан играят при резултат 1:1в един от най-интересните ...

НА ЖИВО: Ливърпул 1:2 Милан, шокиращ обрат преди почивката

Ливърпул и Милан играят при резултат 1:1в един от най-интересните мачове от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Фикайо Томори си отбеляза автогол в 9-та минута, а Мохамед Салах изпусна дузпа 6 по-късно. Анте Ребич изравни в 42-та минута.

Домакините започнаха с натиска още от самото начало. Така в 3-ата минута Андрю Робъртсън центрира и топката стигна до Ориги, който показа неточен мерник. В 5-ата шут на Жота беше блокиран от Фикайо Томори в корнер.

В 8-ата Жоел Матип стреля с глава право в ръцете на Майк Менян. Минута по-късно Александър-Арнолд проби в наказателното поле пред погледа на Леао и шутира от малък ъгъл, а топката рикошира в шпагата на Томори и прескочи Менян за 1:0.

Предимството на домакините обаче беше умопомрачително и в 15-та минута те можеха с лекота да водят с 2:0. "Мърсисайдци" получиха право да изпълняват дузпа, а Мохамед Салах се нагърби с отговорността, но Менян спаси, а след това реагира и при добавката на Жота.

Последаха удари на Александър-Арнолд иМатип, които бяха спасени от вратаря. В 30-ата Салах нанесе далечен удар, който беше избит от Менян в корнер.