Лионел Меси вкара страхотен гол от пряк свободен удар, който

...

Аржентина не успя да бие Чили на старта на Копа Америка, Меси с изключителен гол

Лионел Меси вкара страховит гол от директен свободен удар, който обаче не се оказа задоволителен за Аржентина да надделее над Чили в първи мач за двата отбора на Копа Америка.

Въпреки че има цели 34 трофея на сметката си с фланелката на Барселона, Лионел Меси към момента чака първия си огромен трофей с националния отбор на своята страна.

Тазгодишното издание на Копа Америка е един от последните огромни шампионати за 33-годишния Меси. Преди години Аржентина претърпя същински провал на Мондиал 2014, губейки финала. Освен него, нападателят има и два изгубени финала на Копа Америка.

Звездата на Барселона се разписа с извънреден удар от фал в 33-ата минута на мача с Чили. През второто полувреме отборът на Чили получи правото да извърши дузпа, след която пристигна изравнителниятгол на гостите. Емилиано Мартинес избави удара на Артуро Видал, само че при добавката Едуардо Варгас не сгреши за крайното 1:1.