Лион е новият лидер във френската Лига 1. Тази вечер

...

Лион излезе начело с класика над Нант

Лион е новият водач във френската Лига 1. Тази вечер " Хлапетата " записаха типичен триумф с 3:0 в семейството си на Нант и по този начин поведоха колоната, въпреки и с равни точки с Лил, само че с по-добра голова разлика.

Домакините взеха решение всичко още през първото полувреме. Те откриха резултата в 4-ата минута, когато Усем Ауар откри Карл Токо-Екамби на метър от вратата и той засече топката за 1:0.

В 37-ата минута резултатът бе подсилен. Далечен удар на Мемфис Депай бе избавен от вратаря, само че Тино Кадевере притича и от дребен ъгъл означи за 2:0.

Лукас Пакета направи резултата типичен в 44-ата минута. Лошо избита топка попадна в Кадереве, който с едно допиране продължи за Пакета, който от близко вкара за 3:0.

Така Лион събра актив от 36 точки и оглави класирането. Нант пък се намира на 16-ото място с 15 точки досега.

Лига 1 17 кръг, сряда 23 декември  Лион 3:0краен резулат  Нант