Лион допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 в домакинството си

...

Метц съсече Лион в последната минута

Лион позволи изненадваща домакинска загуба с 0:1 в семейството си на от 20-ия кръг на Лига 1. " Хлапетата " не съумяха да наложат волята си в хода на мача и най-после бяха осъдени в последната минута.

Късметът също не бе на страната на домакините. В 74-ата минута означи гол, който обаче бе прегледан благодарение на ВАР и бе анулиран поради засада.

Метц обаче също имаше своите благоприятни условия. Гостите даже на два пъти нацелиха греди посредством в 42-ата и в 89-ата минута.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Булая даде прелестен извеждащ пас за, който изскочи зад отбраната, финтира вратаря и вкара за крайното 0:1.

Така Лион остава на 3-ото място във краткотрайното класиране с 40 точки. Метц пък излезе на 9-ата позиция с 28 точки.

Лига 1 20 кръг, неделя 17 януари  Лион 0:1краен резулат  Метц