Лидерът в класирането на Втора лига на МФЛ-Варна Grey goose

...

Grey goose дръпна с 5 точки на върха във Втора лига след грешни стъпки на преследвачите си

Лидерът в класирането на Втора лига на МФЛ-Варна Grey goose се откъсна с пет точки на върха, откакто записа деветата си победа в мач от 10-ия кръг, а преследвачите му позволиха провали.

" Сивите гъски " надиграха безапелационно с 8:3 последния в класирането АФК Абсолют. Лидерите взеха решение изхода още през първата част, след която водеха с 4:0, а след почивката паднаха още седем попадения. Хеттрик за триумфа осъществя Марин Сираков, който бе прецизен в 12-ата, 15-ата и 38-ата мин. Станислав Ников вкара два гола (31` и 33`), а по един път в противниковата мрежа се разписаха Тони Атанасов (14`), Кристиан Кръстев (19`) и Пламен Енчев (26`). За Абсолют две попадения наниза Здравко Великов (23` и 32`), а едно - Александър Ангелов (31`).

Втората си загуба този сезон записа главният преследвач на водача - МФК TNT. " Динамитите " бяха надиграни от МФК Хищници с 3:2. Любопитното е, че това бе четвърта четвърта поредна победа за към този момент петия в класирането тим, който започва неубедително и до шестия кръг имаше две равенства и четири провали. Станислав Михайлов откри за МФК Хищници в 13-ата мин., а Диан Найденов направи 2:0 в 27-ата. Димитър Желязков понижи за TNT в 32-ата, само че 4 по-късно Атанас Василев повиши на 3:1. Силите на " динамитите " стигнаха единствено за още един гол, дело на Петър Добрев в 37-ата мин.

Само седмица откакто нанесе първа загуба на Grey goose в шампионата, тимът на MFC Pulse не съумя да се възползва от този факт и записа проваляне с 0:2 от Сони-М. И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме. Валентин Иванов откри в 3-ата мин., а националът по плажен футбол Илиян Илиев удвои. Така Сони-М към този момент е на 4 точки от Топ 3.

МФК Владислав и МФК Ботев-18 направиха 1:1. Емил Исаев откри още в първата минута, а Павел Павлов изравни в 14-ата.

FC INTERSTARS записа втората си победа този сезон, откакто надигра с 2:1 АФК Албион. " Островитяните " откриха резултата посредством Антон Балев в 4-ата мин., само че още до 10-ата " звездите " стигнаха до цялостен поврат. Точни бяха Диян Минчев и Мирослав Минков. През втората част Ивайло Янков от АФК Албион получи два жълти картона и бе изпъден.