Лидерът в италианската Серия А Наполи направи поредна важна крачка

...

Наполи мина и през Рома и вече има 13 точки аванс на върха в Серия А

Лидерът в италианската Серия " А " Наполи направи поредна значима крачка към спечелването на купата, откакто победи с 2:1 като хазаин състава на Рома в среща 20-ия кръг.

На своя стадион " Естадио Диего Армандо Марадон " неаполитанци откриха резултата в 17-та минута посредством Виктор Осимен, който получи подаване от Хвича Кварацхелия, овладя топката и с мощен удар под гредата даде задатък на своя отбор.

Четвърт час преди края на постоянното време обаче футболистите на Рома изравниха резултата, а създател на попадението стана Стефан Ел Шаарауи, който засече центриране на Никола Залевски.

Равенството се резервира до 86-та минута на срещата, когато Джовани Симеоне с удар от границата на наказателното поле хвърли в възторг домакинските последователи и донесе трите точки на Наполи.

С триумфа " небесносините " събраха 53 точки и имат задатък от 13 на върха в подреждането пред най-близкия преследвач в лицето на Интер. " Римските вълци " пък са на шестото място с актив от 37 пункта.