Лидерът в аржентинската Суперлига Бока Хуниорс най-накрая се пропука и

...

Бока Хуниорс най-накрая се пропука

Лидерът в аржентинската Суперлига Бока Хуниорс най-сетне се пропука и стъпи изкривено преди първия полуфинал за Копа Либертадорес против безконечния противник Ривър Плейт. " Генуезците ", които записаха връх и нямаха позволен гол през първите седем кръга, стигнаха единствено до 1:1 с Нюелс Олд Бойс пред 48 000 на " Бомбонера ".

Наставникът Густаво Алфаро след повече от месец можеше да разчита още веднъж на тандема Маруро Сарате и Рамон Абила в офанзива. Именно някогашният състезател на Лацио пропусна две благоприятни условия, а в 31-ата минута асистира на капитана Карлос Искуердос. Техничарят центрира от корнер, а централният защитник беше прецизен с глава.

През втората част двата отбора направих пропуски, а най-сериозният за гостите бе на капитана Макси Родригес. Появилият се от аварийна пейка Карлос Тевес също пропусна да удвои, а в 80-ата минута Кристиян Инсауралде матира Бока с глава. Така вратарят Естебан Андрада, който написа история, прекъсна серията си без гол на 1049 минути, от тях 863 в шампионата.
Равенството остави Бока на върха с 18 точки, само че разклати самочувствието на отбора преди конфликта на " Монументал ". Именно против " милионерите " беше предното тъждество 0:0 преди месец.

Нюелс Олд Бойс има 14 точки и заема осмото място. Примера дивисион 8 кръг, неделя 29 септември  Бока Хуниорс 1:1краен резулат  Нюелс Олд Бойс