Лидерът и почти сигурен шампион на Русия Локомотив (Москва) направи

...

17-годишен стана герой за Зенит, грешна стъпка на лидера в Русия

Лидерът и съвсем сигурен първенец на Русия Локомотив (Москва) направи неверна стъпка в отсрочения си мач от 23-ия кръг на съветското състезание с Ахмат (Грозни). “Железничарите” от столицата стигнаха единствено до 0:0 с Ахмат в Москва, само че все пак остават на върха с 56 точки, като имат 6 повече от втория Спартак (Москва). Ахмат е 10-и с 31 точки.

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) - АХМАТ 0:0

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

Зенит пък се поздрави с трагична победа вкъщи с 2:1 против Динамо (Москва) в друга отсрочена среща от 23-ия кръг. Питерци поведоха с гол от дузпа на Доменико Кришито в 57-ата минута. Дузпата бе отсъдена за нарушаване против откъсналия се самичък против вратаря Дмитрий Полоз. Кришито не сбърка от бялата точка и изведе Зенит напред, само че в 88-ата минута Тони Шунич с глава след центриране от корнер изравни. Все отново, отборът на Роберто Манчини се размина с следващ неприятен резултат този сезон. В третата минута на добавеното време, появилият се преди малко на терена Иля Скроботов се трансформира в воин за Зенит. 17-годишният футболист също порази противниковата врата с глава след осъществяване на ъглов удар. Зенит е трети с 48 точки, а Динамо заема 12-а позиция с 30 точки.

ЗЕНИТ - ДИНАМО (МОСКВА) 2:1