Левски затвърди отличните впечатления, които остави в първия си официален

...

Шеметно начало на сезона за Левски на Хубчев, сините разбиха Дунав

Левски затвърди отличните усещания, които остави в първия си формален мач за новия сезон и започва с разгромна победа в efbet Лига. " Сините " разрушиха с 4:1 като посетители Дунав (Русе), записвайки най-изразителната победа в първия кръг на шампионата.

Давиде Мариани (15,64-дузпа) вкара два гола за столичани, които довечера играха в черно. По едно попадение прибавиха Станислав Иванов (38) и Паулиньо (81). За " драконите " прецизен бе Ахмед Ахмедов (47).

Възпитаниците на Петър Хубчев предложиха атакуващ футбол и сътвориха много проблеми на Благой Макенджиев. Станислав Костов на два пъти удари греда, а един път вратарят на домакините отрази шут на Мариани. Швейцарецът още веднъж сподели, че е играчът в най-хубава форма за Левски сега. Силен мач записа и Станислав Иванов.
 Дунав - Левски 1:4 онлайн
Дунав - Левски 1:4, гол на Паулиньо

" Сините " откриват сезона в елита от 20:30 часа

В началните минути домакините бяха по-добрият тим. В 3-ата минуа Милан Миятович избави удар от далечна отдалеченост на Ахмед Ахмедов.

" Сините " не съумяха да основат нищо забавно до 15-ата минута, когато поведоха в резултата. Паулиньо откри Иван Горанов отляво, а бранителят центрира в наказателното поле за Давиде Мариани. Швейцарският халф бе оставен безусловно самичък. Той овладя топката, настройки си я и с удар в десния ъгъл вкара за 0:1.

Две минути по-късно още веднъж Мариани стреля, само че този път не затрудни Благой Макенджиев. " Драконите " дадоха отговор с удар от далечна отдалеченост на Стефан Христов, който Миятович улови.

Срещата продължи на високи обороти. В 22-ата минута Мариани с технично центриране откри Станислав Костов. Нападателят бе пропуснат от защитата на домакините, само че от два метра нанесе удар с глава около вратата.

Пет минути по-късно голмайсторът на шампионата от предишния сезон нацели и гредата. Слави получи отличен извеждащ пас от Мариани, само че от дребен ъгъл стреля в десния непряк дирек.

В 29-ата минута удар на Ахмедов с глава мина над вратата на Левски. Малко по-късно и Мартин Ковачев стреля неопределено.

В 38-ата минута Левски стигна до втори гол. Благой Макенджиев сбърка при изнасянето на топката. Най-добрият в редиците на столичани Мариани напредна с кълбото и изведе Станислав Иванов самичък против вратаря на Дунав, а младокът пусна топката около него за 0:2.

Втората част стартира чудесно за " драконите ". В 47-ата минута досадна неточност на Нуно Рейш докара до гол за Дунав. Иван Селеменев пое топката и откри Ахмед Ахмедов зад отбраната на Левски, а нападателят не сбърка за 1:2.

Левски побърза да си върне двата гола задатък. В 51-ата минута Станислав Иванов центрира в наказателното поле, където Костов стреля от придвижване, само че топката срещна гредата. Нападателят още веднъж опита да вкара, само че този път нацели тялото на Макенджиев.

Малко по-късно Костов бе сменен от Илия Димитров.

В 64-ата минута " сините " вкараха трети гол. Станислав Иванов навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Георги Динков. Главния рефер Георги Кабаков не се поколеба да уточни бялата точка. Зад топката застана Мариани, който прати Макенджиев в противоположния ъгъл за 1:3.

Седем минути по-късно швейцарецът можеше да вкара хеттрик, само че вратарят на Дунав мазета удара му.

В 81-ата минута Левски стигна до четвърти гол. Станислав Иванов проби в полето на домакините и откри Паулиньо пред наказателното поле. Бразилецът с обмислен удар вкара за 1:4.

До края на срещата Франко Мазурек на два пъти не съумя да се разпише. Аржентинецът първо опита удар от далечна отдалеченост, а по-късно от няколко метра не съумя да преодолее Макенджиев. Така Левски започва новия сезон в елита с разгромна победа и към този момент мисли за реванша от Лига Европа с Ружомберок в четвъртък.