Левски записа втора поредна шампионатна победа, след като разби с ...

Левски записа втора поредна шампионатна победа, след като разби с

Левски набира скорост, би Пирин с 3:0

Левски записа втора поредна турнирна победа, откакто разруши с 3:0 при семейството си Пирин Благоевград в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

В воин за "сините " се трансформира младият Марин Петков, който означи два гола на "Герена ". 18-годишният атентатор откри резултата в 25-ата минута след превъзходна асистенция на Георги Миланов, а в 63-ата беше прецизен след осъществяване на корнер.

В 90-ата минута Билал Бари вкара във втора поредна среща, с цел да оформи крайния резултат.

С триумфа Левски събра 14 точки и към този момент се открива на 12-то място. Пирин към този момент е на дъното с едвам 8 пункта. В идващия кръг столичани имат тежко посещение на Черно море, до момента в който "орлите " одобряват Царско село.

В различен мач от кръга по-рано през днешния ден Арда и Славия приключиха 1:1 в Кърджали. "Белите " поведоха още в 16-ата минута посредством Мартин Сораков, а след почивката Милен Желев (71‘) донесе точката за домакините след асистенция на Спас Делев.

В класирането Славия е на 4-то място с 20 точки, само че няма победа от четири следващи срещи – загуба и три ремита, до момента в който Арда заема 10-та позиция с 11 пункта. Отборът от Кърджали е в същата серия като столичани.

Източник: dnes.bg