Левски записа важна победа над Орион (Холандия) с 3:1 (22:25,

...

Левски с важен успех за Чалъндж къп над холандци

Левски записа значима победа над Орион (Холандия) с 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:18) гейма в първи мач от 1/16-финалите на европейския клубен шампионат по волейбол за мъже "Чалъндж къп " в зала "Универсиада ".

Така "сините " направиха голяма крачка към идната фаза на конкуренцията, само че имат ответен конфликт, в който не би трябвало да се отпускат. Срещата реванш е на 20 декември в Холандия.

Мачът не стартира добре за българите. Те изгубиха оспорвания първия гейм с 22:25 след равностойна борба, само че в идващите три елементи преобладаваха напълно и затвориха мача без проблеми за тъкмо 100 минути.

Големият воин за Левски беше Смилен Мляков, който приключи с 24 точки, а 16 добави новото попълнение Евгени Банов. Гордан Люцканов се регистрира с 13 точки и тримата бяха с голяма роля за значимия триумф. За гостите от Холандия Сийн Кук приключи с 15 точки, а 12 точки записа Йорис Марселис. /БТА