Левски записа първи шампионатен успех след завръщането на Станимир Стоилов

...

"Левски" с първи шампионатен успех след завръщането на Стоилов

" Левски " записа първи турнирен триумф след завръщането на Станимир Стоилов отпред на отбора! " Сините " победиха с 2:1 " Локомотив " София в дербито от 11-ия кръг. До довечера треньорът имаше две равенства и две загуби във втория си интервал на " Герена ".

На Националния стадион " Васил Левски " " Локомотив " поведе още във 2', когато Александър Александров стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в напречната греда след рикошет и попадна в Октавио, който не сбърка - 1:0.

Снимка: Lap.bg

" Левски " насочи първия си удар в 22', само че осъществяването на Георги Миланов бе неопределено. " Локомотив " отговори с изстрел на Илия Димитров право в ръцете на вратаря Михайлов.

Отборът на Стоилов възвърне равенството в 37' посредством Здравко Димитров и можеше да поведе малко преди почивката, само че Билал Бари пропусна.

През втората част основният арбитър Радослав Гидженов, с удостоверение от системата за видеоповторения (VAR), отхвърли претенциите на домакините за дузпа при рухване на Илия Димитров в наказателното поле.

В 57' " Левски " оформи обрата с първото попадение на Билал Бари със " синята " фланелка. То пристигна в неговия мач №26 в шампионата за столичния гранд.

В 71' стражът Михайлов избави дузпа на Пламен Крачунов и гостите измъкнаха трите точки.

С тях " Левски " към този момент е осми с актив от 11, а " Локомотив " остава на седмо място с 13 точки.

" Локомотив " София: 24. Любенов, 13. Рапосо, 5. Катсикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 44. Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус Роча, 7. Александров, 19. Ил. Димитров, 93. Виржил Пинсон

" Левски ": 13. Михайлов, 3. Зайков, 4. Горанов, 5. Шелис, 7. Миланов, 10. Б. Цонев, 11. Здр. Димитров, 19. Бари, 21. Р. Цонев, 89. Краев, 91. Михайлович

Източник: btvnovinite.bg