Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:17, 25:16) в дербито

...

Левски разби ЦСКА с 3:0

Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:17, 25:16 ) в дербито на седми кръг на Националната волейболна лига при дамите.

Срещата се игра в зала " Васил Симов " пред погледа на президента на федерацията Данчо Лазаров.
Преди началото на мача по отношение на привършване на дейна съдийска активност петима рефери бяха наградени от НСКВ за принос във волейболното съдийство. Почетни плакети получиха Бисер Пенков, Благовест Геров, Димитър Маринов, Петър Петров и Тодор Нончев.

Левски стартира по-силно срещата. " Сините " взеха добра преднина от четири точки първоначално и до края на гейма не изпуснаха водачеството. " Червените " направиха повече неточности, до момента в който " сините " бяха по-стабилни, блокадата им също работеше.

Във втората част гостите още веднъж дръпнаха в резултата. Постепенно ЦСКА изравни при десета точка. В средата на втората част Александра Съйкова, която влезе на полето в първия гейм за домакините, се контузи и напусна наложително. Състезателките на Радослав Бакърджиев още веднъж бяха по-организирани, натиснаха противника с начален удар и взеха задатък при 20:13, което бе задоволително да завоюват и втория гейм.

Левски стартира доста добре и в третия гейм и поведе в 10:2 след мощна серия от начален удар на Кристиана Петрова. " Сините " напълно преобладаваха и взеха чиста победа над безконечния противник.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:3 (23:25, 17:25, 16:25)
ЦСКА: Ивета Станчулова 12, Полина Нейкова 3, Кристина Бончева 2, Дарина Куманова 4, Йоана Николова 3, Борислава Съйкова 7 - Михаела Михайлова-либеро (Десислава Николова 8, Кристиана Белецова-либеро, Александра Съйкова, Александра костадинова)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
ЛЕВСКИ: Вангелия Рачковска 10, Кристиана Петрова 9, Деница Димитрова 5, Гергана Георгиева 8, Анелия Джондрова 5, Моника Кръстева 18 - Виктория Иванова-либеро
Старши треньор: РАДОСЛАВ БАКЪРДЖИЕВ.

СНИМКИ: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG