Левски победи с 83:69 (14:20, 22:22, 27:13, 20:14) Академик Пловдив

...

Пета победа за Левски в НБЛ

Левски победи с 83:69 (14:20, 22:22, 27:13, 20:14) Академик Пловдив като посетител в мач от деветия кръг на НБЛ. Успехът е пети за „ сините “, които имат и три загуби в сметката си. Пловдивчани са с баланс 1-7.

Мачът в Пловдив стартира добре за домакините, които съумяха да спрат баскетболистите на Димитър Ангелов в първите 10 минути на паркета. Те си осигуриха нежен задатък от 6 точки, който съумяха да удържат до почивката. След нея обаче гостите съумяха да наложат темпото си и бързо излязоха напред в резултата, като преди заключителната четвърт към този момент бяха с преднина от 8 точки, които да края на мача съумяха да усилят до 14.

Алън Арнет беше най-резултатен за Левски с 20 точки, Джон Флорвиъс приключи с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 битки, по 13 вкараха Лъчезар Димитров и Златин Георгиев, който добави и 13 битки към статистиката си.

За Академик Пловдив Омар Крайем се разписа с 27 точки, 9 добави Томислав Минков.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.