Левски на Станимир Стоилов най-накрая спечели в efbet Лига, а ...

Левски на Станимир Стоилов най-накрая спечели в efbet Лига, а

Двойна радост в синьо! Билал Бари донесе първа победа на Мъри в Левски

Левски на Станимир Стоилов най-сетне спечели в efbet Лига, а Билал Бари вкара първия си гол в 26-ия си мач за тима!

"Сините " се постановиха с 2:1 над Локомотив София в среща от 11-ия кръг, а другият акцент от столичното дерби, играно на националния стадион, е избавената от Николай Михайлов дузпа.

Това се случи в 71-ата минута, когато вратарят отрази удар от бялата точка на Пламен Крачунов. Иначе Локомотив поведе в резултата още във 2-ата минута посредством Октавио, след това Бари направи очевиден пропуск.

Левски въпреки всичко изравни в 37-ата минута посредством Здравко Димитров. В 57-ата минута Бари най-сетне счупи каръка и вкара след ослепителен дълъг пас на Андриан Краев, с цел да донесе успеха на "сините ".

Тя е едвам трета за Левски през сезона и с нея тимът събра 11 точки, които му отреждат 8-мо място. Локомотив остава с 13 пункта и се открива на 7-ма позиция.

В идващия кръг "сините " одобряват Пирин, "железничарите " гостуват на Царско село.

Треньорът на Локомотив София Иван Колев заложи на следния състав. На вратата застана Александър Любенов, пред него в отбрана действаха Селсо Рапосо, Йоргос Кацикас, Пламен Крачунов и Мики Орачев. В халфовата линия опитният познавач заложи на Божидар Кацаров и Матеус Дуарте. По фланговете бяха Александър Александров и Вирджил Пинсон, а Октавио игра зад единствения централен атентатор Илия Димитров.

Станимир Стоилов не направи нито една смяна от загубата от Лудогорец преди паузата за национални тимове. Пред вратаря Николай Михайлов в защита Мъри избра Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Христос Шелис и Иван Горанов. В халфовата линия действаха близнаците Радослав и Борислав Цоневи, по крилата Георги Миланов и Здравко Димитров. В офанзива беше Билал Бари, подпомаган от Адриан Краев.

Локомотив София влезе в мача в чудесна форма без загуба в последните 6 мача във всички шампионати, в които реализира 3 победи. От своя страна Левски търсеше първия си турнирен триумф под управлението на Стоилов след две равенства (2:2 с Локомотив Пловдив, 0:0 с ЦСКА 1948) и две изгуби (1:2 от ЦСКА, 2:4 от Лудогорец).

Но първите минути несъмнено не бяха в интерес на Мъри и Левски, откакто "железничарите " поведоха след едвам 120 секунди игра . Защитата на "сините " не съумя да почисти и ударът на Александър Александров срещна горната греда. При добавката Октавио беше оставен непокрит и без казуси преодоля Николай Михайлов за 1:0!

Кошмарното начало несъмнено смути възпитаниците на Стоилов и малко по натам Михайлов показва съмнения, само че въпреки всичко мазета шута на Александров. Левски се съвзе даже в средата на полувремето, когато Георги Миланов стреля фалцово, само че в навън. Локомотив отговори посредством Илия Димитров, който пропусна златен късмет за гол. Мики Орачев центрира перфектно в наказателното поле и нападателят засече с глава от чиста позиция, само че едва и Михайлов улови.

Кошмарът за Билал Бари продължи с цялостна мощ . След половин час игра нападателят, който чака първия си гол за Левски към този момент в 26 мача, направи ужасно двойно подаване с Радослав Цонев. Бари излезе самичък против Александър Любенов, само че не уцели вратата за смут на съотборниците се.

В 37-ата минута "сините " изравниха с първия си прецизен удар в столичното дерби. След хубаво разиграване, Борислав Цонев откри Здравко Димитров, който с шут по земя в далечния ъгъл матира Любенов за 1:1!

До края на полувремето имаше още две забавни обстановки. Първо Левски пропусна да направи цялостен поврат. Вратарят на домакините избави удар на Димитров и топката попадна в Бари. Той единствено трябваше да направи добавка пред опразнената врата, само че беше неопитен и не съумя да овладее. По-късно Йоргос Кацикас засече с глава след корнер, само че Михайлов мазета.

Второто полувреме стартира с инспекция на ВАР наистина ли има дузпа за Локомотив, само че съдиите взеха решение, че няма фаул в наказателното поле. После "железничарите " натискаха и разчитаха на дълбока преса, само че в 57-ата минута се огънаха. Бари беше открит с дълъг пас от Андриан Краев, надбяга Пламен Крачунов и благодарение на гредата най-сетне вкара гол – 2:1 за Левски!

Локомотив се хвърли в офанзивата и Михайлов несъмнено избави изстрел на Александров. В 66-ата минута Драган Михайлович задържа Илия Димитров в наказателното поле и ударът на нападателя с глава излезе в навън. Символичните домакини незабавно скочиха за дузпа, само че и за игра с ръка на бранителя на Левски.

И след намесата на ВАР основният арбитър Радослав Гидженов логично уточни бялата точка . Зад топката застана Крачунов, само че изстрелът му в долния десен ъгъл беше избавен от Михайлов! В 77-ата минута Марин Петков можеше да постави точка на спора, само че мерникът му изневери. В 86-ата минута вратарят на Левски се намеси несъмнено и след шут на Александров. Дълбоко в добавеното време Илия Димитров можеше да изравни, само че топката беше изчистена и Левски спечели срещата.

Локомотив София - Левски 1:2

Голмайстори: 1:0 Октавио (2), 1:1 Димитров (37), 1:2 Бари (57)

Локомотив: 24. Любенов, 13. Рапосо (88-Милошев), 5. Катсикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 44. Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус (78-Николов), 7. Александров, 19. Ил. Димитров, 93. Виржил Пинсон
Треньор: Иван Колев

Левски: 13. Михайлов, 3. Зайков, 4. Горанов, 5. Шелис, 7. Миланов, 10. Б. Цонев (74-Костадинов), 11. Здр. Димитров, 19. Бари (80-Мартин Петков), 21. Р. Цонев (53-Марин Петков), 89. Краев, 91. Михайлович
Треньор: Станимир Стоилов

София, ст.: "Васил Левски "
Съдия: Радослав Гидженов
Жълти картони: Рапосо, Александров (Локомотив); Краев, Михайлович, Димитров, Миланов, Горанов (Левски)