Левски Лукойл записа десета победа през сезона в Националната баскетболна

...

Левски Лукойл постигна десета победа за сезона

Левски Лукойл записа десета победа през сезона в Националната баскетболна лига, откакто в мач от 13-ия кръг се наложи с 86:76 (20:21, 21:18, 28:21, 17:16) над гостуващия тим на Ямбол.

През първото полувреме играта бе изцяло равностойна, като най-голямата разлика, с която поведе един от двата тима, бе 6 точки за Левски Лукойл малко преди края на втората четвърт. Все отново почивката пристигна при 41:39 за "сините ".

Баскетболистите на Константин Папазов съумяха да натрупат задатък в третата четвърт, като в един миг той мина 15 точки.

В заключителните 10 минути гостите от Ямбол пробваха да стопят пасива си, само че го понижиха само до финалните 10 точки.

Най-резултатен за Левски Лукойл в срещата бе Христо Захариев с 22 точки, като към тях той добави и 11 битки. Тайрън Брезелтън добави 19 точки, а със 17 завърши Данило Тасич.

За Ямбол, който инкасира осма загуба за сезона, Ерик МакГил и Франклин Уилямс вкараха по 12 точки.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `