Левски Лукойл спечели втори пореден мач в груповата фаза от

...

Левски Лукойл с втора поредна победа в евротурнирите

Левски Лукойл завоюва втори следващ мач в груповата фаза от шампионата за Купата на ФИБА Европа, написа sportal. Лошият старт на столичани към този момент е в предишното и те взеха реванш от Цмоки Минск за загубата в първия мача посред им, триумфирайки със 75:64 в София през днешния ден. Така те към този момент имат баланс от 2 победи и 2 загуби и възможностите им за излизане от групата са налице.

Гостите от Беларус вкараха първите две точки в днешната среща, само че серия от 7-0 изстреля Левски Лукойл напред, а след нея българите не разрешиха на противника да си върне водачеството до края на частта. След 10 минути баскетбол в столичната зала “Универсиада” домакините водеха с 4 точки - 20:16. Нови седем точки без отговор изведоха “сините” напред с двуцифрена разлика за първи път в дуела при 27:16, а до почивката Цмоки по този начин и не съумя да смъкна разликата под 10 точки. На полувремето Левски Лукойл бе напред с 38:28.

Серия от 10-4 върна възможностите на гостуващия отбор след четири минути игра в третата четвърт и понижи дистанцията сред двата тима единствено до точка - 40:39. Българите обаче дадоха отговор мощно и приключиха частта устойчиво, с цел да поведат още веднъж с двуцифрен задатък при 56:44 след 30 минути. В оставащите 10 минути баскетболистите на беларуския първенец на няколко пъти сваляха изоставането си, само че нямаха сили за поврат, а това означаваше втора поредна победа за българския отбор след 75:64.
Източник: fakti.bg