Левски и гостуващият Царско село завършиха наравно 1:1 в интригуващ

...

"Царско село" спря серията на "Левски"

" Левски " и гостуващият " Царско село " приключиха наедно 1:1 в завладяващ мач от 30-ия кръг на родния футболен шампионат. Така " царете " стопираха победната серия на " сините " в Първа лига. До през днешния ден " Левски " имаше три следващи триумфа в плейофните дуели от втората четворка.

На " Герена " гостите откриха в 63' посредством Андерсон Кордейро, само че 10 минути по-късно влезлият като запаса през втората част Борислав Цонев изравни от дузпа. За него това бе второ попадение откогато се завърна на терена след дълго неявяване заради тежка травма.

Снимка: Lap.bg

До края " Левски " притисна " Царско село " в търсене на трите точки, само че вратарят Джони Пласид бе на висота.

След равенството " Левски " остава осми с 4 точки по-малко от " Черно море ", който направи 1:1 с " Ботев " Пловдив по-рано през днешния ден. Битката за седмата позиция ще се води до последно. " Левски " и " Черно море " се сблъскват в 31-ия кръг - на 23 май (неделя).

" Левски ": Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Живко Атансов, Начо Монсалве, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Райнов, Драган Михайлович, Здравко Димитров, Андриан Краев, Мартин Петков, Билал Бари

" Царско село ": Джони Пласид, Христо Попадийн, Мартин Кавдански, Иван Бандаловски, Луи Нганиони, Лъчезар Балтанов, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Дилан Мертенс, Димитър Костадинов, Стефан Христов
Източник: btvnovinite.bg