Леверкузен наказа Байерн през второто полувремеБайер Леверкузен нанесе малко очаквано

...

Леверкузен наказа Байерн през второто полувреме

Байер Леверкузен нанесе малко предстоящо проваляне на първенеца Байерн Мюнхен с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата, игран на "БайАрена". Баварците преобладаваха изцяло през първата част, когато означиха посредством Горецка и пропуснаха още няколко положителни обстановки. От друга страна, домакините не съумяха да нанесат нито един прецизен удар и изглеждаше, че 0:1 е най-малкото, с което ще се отърват в днешния ден.

През второто полувреме обаче нещата се обърнаха изцяло. Първо Леон Бейли изравни след отлично изпълнен директен свободен удар в 53-та минута, а 10 по-късно Фоланд удвои, завършвайки образцова контраофанзива. Байерн опита да отговори, само че бе осъден с трети гол дело на Лукас Аларио при следващата контраофанзива. Съставът на Нико Ковач записва четвърто проваляне и към този момент изостава на седем точки от водача Борусия Дортмунд.