Леванте нанесе шумен удар по шампионските амбиции на Атлетико Мадрид,

...

Леванте нанесе втори шамар по Атлетико за 3 дни и върна интригата в Испания

Леванте нанесе гръмък удар по шампионските упоритости на Атлетико Мадрид, побеждавайки с 2:0 "дюшекчиите " на "Уанда Метрополитано " в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Головете бяха дело на Хосе Луис Моралес през първата част и на Хорхе де Фрутос в последните секунди на срещата.

Това е повторно в границите на три дни, в които възпитаниците на Пако Лопес спъват "лос рохибланкос ", откакто в сряда в отсрочена среща от шампионата двата състава приключиха 1:1 на "Сиудат де Валенсия ".

Така момчетата на Диего Симеоне към този момент са единствено с 6 точки преднина пред Реал Мадрид при еднакъв брой изиграни дуели.

В осмата минута Хосе Моралес пропусна от комфортна позиция в наказателното поле, изпращайки топката вдясно от очертанията.

В 31-ата минута Кондогбия изгуби топката на границите на наказателното поле и Хосе Луис Моралес се възползва по най-хубавия метод, шутирайки без подготовка. Коженото кълбо се отклони в двама души на Атлетико и влетя по неспасяем метод във вратата на Ян Облак.

В 58-ата минута Луис Суарес извърши директен свободен удар от далечна отдалеченост, намирайки дупката в стената, само че удари дясната греда, която избави гостите.

Секунди по-късно Жоао Феликс бе открит от Йоренте посредством центриране от десния фланг в наказателното поле, само че Карденас съкрати мигновено дистанцията до португалеца и избави.

В 61-ата минута Суарес откри Маркос Йоренте, който се извиси в пеналтерията, само че опитът му за гол мина над напречната греда.

6 минути по-късно Феликс нанесе осмия удар в очертанията за „ лос рохибланкос “, след подаване от дясното крило, шутирайки с десния крайник, само че право в Карденас.

В 84-ата минута Йоренте изсипа в пеналтерията от фаул и Дембеле насочи удар с глава, само че високо над очертанията.

Две минути по-късно Лемар би свободен удар с левия крайник, само че още веднъж Карденас бе непробиваем и хвана без проблем.

В 92-ата минута Лемар бе на косъм да изравни с акуратен шут по земя в десния ъгъл, само че Карденас показва фантастичния си инстикт и избави трите точки за отбора си.

В последните секунди на срещата гостите вкараха второ попадение. Хорхе де Фрутос уцели празната врата съвсем от центъра, защото Ян Облак се бе присъединил при корнер за домакините, след който обаче не просто не произлезе нищо, а Маркос Йоренте сбърка съдбовно пас и по този начин бе осъществена контраатаката за гола.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `