Краснодар и Уфа завършиха при равенство 1:1 двубоя помежду си

...

Краснодар пропусна да оглави класирането

Краснодар и Уфа приключиха при тъждество 1:1 дуела между тях от 17-ия кръг на съветската Премиер лига. И двата гола паднаха до почивката, като Оливие Тил даде преднина на гостите в 14-ата минута, само че в 26-ата Иван Игнатиев изравни.

Програмата даваше късмет на Краснодар най-малко за няколко часа да оглави класирането, само че футболистите на Мурад Мусаев не се възползваха. Срещу противник от дъното на таблицата " биковете " пропиляха доста голови благоприятни условия и в последна сметка изгубиха две скъпи точки.

Уфа до известна степен се стабилизира след идването на Дмитрий Кириченко и положителният резултат в Краснодар е още едно доказателство за това. За следващ път чудесно усещане с изявите си остави Оливие Тил. Националът на Люксембург откри резултата в 14-ата минута след ниско центриране на Дмитрий Живоглядов, само че по-късно срещата се игра съвсем напълно на една врата.

Виктор Клаесон шутира в навън от комфортна позиция в 20-ата минута, а в 26-ата Иван Игнатиев се разписа за 1:1. Голяма заслуга за гола има Маурисио Перейра, който откри съотборника си с ювелирен пас зад центъра. Скоростта на Игнатиев му разреши да излезе самичък против Александър Беленов, а останалото беше елементарно.

Сражалась команда сегодня, само че увы – лишь одно очко зарабатываем в заключительном домашнем матче года. #КраснодарУфа – 1:1.

Спасибо всем за поддержку! Увидимся дома через три месяца!

А 13 декабря нам предстоит последний матч в 2018-м - #СевильяКраснодар pic.twitter.com/Q3N10xEDw0
— FCKrasnodar (@FCKrasnodar) 9 декември 2018 година До почивката Клаесон уцели гредата, а след нея домакините още по-здраво притиснаха противника в неговата половина. Иван Игнатиев също стреля в страничния дирек, след това пък Кристиан Куева се размина с топката на метър от вратата.

В последните минути " биковете " като че ли се обезвериха, а Станислав крицюк ги избави от загуба след подъл удар на Иван Пауревич.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 17 кръг, неделя 9 декември  Краснодар 1:1краен резулат  Уфа